Õpilased Stuudiumist

By | 8.09.2020

Lisatud uus moodul – “Isiku- ja lugejaandmete import Stuudiumist”.

Leiad selle menüüst “LUGEJAD – ERITOIMINGUD – ISIKU- JA LUGEJAANDMETE IMPORT STUUDIUMIST“.Menüüvalik on aktiivne ainult kooliraamatukogudel. Kui oled kooliraamatukogus, aga menüü ei ole aktiivne, siis võta palun ühendust – andmebaasis on kogu tüüp vanast ajast vale jäänud.

Mida peaks veel enne tegema?

Andmete jagamiseks peab kooli Stuudiumi haldur selle enne lubama. Vaata https://abi.ope.ee/raamatukogu.

Enne mooduli aktiivset kasutamist võiks kriitilise pilguga üle vaadata isiku- ja lugejaandmed “HALDUS – HOOLDUS – ISIKUD JA LUGEJAD“. Mooduli arendamise käigus ja failist õpilaste importimise käigus olen avastanud mitu kooli, kus õpilastele ei ole sisestatud isikukoode! Stuudiumist importimisel üritab programm leida nimele vaste, kui isikukood puudub, aga kui koolis on mitu samanimelist õpilast või nime kuju on valesti sisestatud, siis tekib topelt isik ja lugeja. Kindlasti kustuta lugejad, kes on koolist juba lahkunud.

Kas nüüd on kõik?

Nagu ikka iga uue mooduliga, mis võimaldab hulgi andmeid lisada ja värskendada – palun kasutage läbimõeldult ja kui tekib vähimgi kahtlus, et midagi on viltu, siis enne “IMPORDI” nupu klõpsamist võtke palun minuga ühendust.

Natuke veel…

Suur tänu ja kiitus kiire ning asjaliku koostöö eest Stuudiumi arendajatele OÜ Koodimasin!

Head importimist! 

Meelis Deltmarist