Uus tarkvara RITA!

By | 13.03.2018

Meil on testimiseks valmis uus lisatarkvara nimega RITA – RIKS Iseteenindusautomaat! 🙂

Tarkvara soovis ĂŒks kool, aga see sobib kĂ”ikidele raamatukogudele!
Kool plaanib paigaldada Ôpetajate tuppa eraldiseisva arvuti, kus antud programm töötab. Arvutil on puutetundlik ekraan ja lisaks kaardilugeja, mis loeb personalikaardilt lugeja isikukoodi, mille abil lugeja tuvastatakse. Tarkvara ise vÔimaldab lisaks kasutada ka ID-kaarti ja RFID lugejat! Lisaks on veel vöötkoodilugeja, millega loetakse eksemplari vöötkood.

Mida see tarkvara endast kujutab?
Tarkvara vĂ”imaldab raamatukogu kasutajatel ise endale teavikuid laenutada ja tagastada. Kuna enamus raamatukogudes ei ole turvasĂŒsteeme (turvavĂ€ravad, turvaelemendid vĂ”i RFID kleebised), siis pĂ”hineb selle tarkvara kasutamine usaldusel! VĂ”imalik on seda muidugi ĂŒhildada turvasĂŒsteemidega, aga see tĂ€hendaks juba suuremat investeeringut.

Kuidas tarkvara toimib?
Tarkvara toimib ĂŒle ekraani nö “kioski” reĆŸiimis. Kasutajaliides on lihtne ja selge – loe lugejakaart ja kui lugeja on tuvastatud, siis laenutamiseks vĂ”i tagastamiseks eksemplari vöötkood. VĂ”imalik on kasutada ka kiirtagastust ilma lugejat eelnevalt tuvastamata.


Palju tarkvara maksab?
Üks töökoht lisab kuumaksele 5 eurot + kĂ€ibemaks. Liitumistasu ei ole. Lisakuluna arvuti ise, kus R.I.T.A töötab ning kaardi- ja vöötkoodilugeja. Tarkvara tĂ€iendused ning kasutajatugi sisalduvad kuumakses, kui soovitud uuendus ei nĂ”ua suuremamahulist arendustööd!

Huvilised vĂ”ivad ĂŒhendust vĂ”tta! 🙂

info@deltmar.ee
tel 621 4008

Lisa kommentaar