Uus tarkvara RITA!

By | 13.03.2018

Meil on testimiseks valmis uus lisatarkvara nimega RITA – RIKS Iseteenindusautomaat! 🙂

Tarkvara soovis üks kool, aga see sobib kõikidele raamatukogudele!
Kool plaanib paigaldada õpetajate tuppa eraldiseisva arvuti, kus antud programm töötab. Arvutil on puutetundlik ekraan ja lisaks kaardilugeja, mis loeb personalikaardilt lugeja isikukoodi, mille abil lugeja tuvastatakse. Tarkvara ise võimaldab lisaks kasutada ka ID-kaarti ja RFID lugejat! Lisaks on veel vöötkoodilugeja, millega loetakse eksemplari vöötkood.

Mida see tarkvara endast kujutab?
Tarkvara võimaldab raamatukogu kasutajatel ise endale teavikuid laenutada ja tagastada. Kuna enamus raamatukogudes ei ole turvasüsteeme (turvaväravad, turvaelemendid või RFID kleebised), siis põhineb selle tarkvara kasutamine usaldusel! Võimalik on seda muidugi ühildada turvasüsteemidega, aga see tähendaks juba suuremat investeeringut.

Kuidas tarkvara toimib?
Tarkvara toimib ĂĽle ekraani nö “kioski” reĹľiimis. Kasutajaliides on lihtne ja selge – loe lugejakaart ja kui lugeja on tuvastatud, siis laenutamiseks või tagastamiseks eksemplari vöötkood. Võimalik on kasutada ka kiirtagastust ilma lugejat eelnevalt tuvastamata.


Palju tarkvara maksab?
Üks töökoht lisab kuumaksele 5 eurot + käibemaks. Liitumistasu ei ole. Lisakuluna arvuti ise, kus R.I.T.A töötab ning kaardi- ja vöötkoodilugeja. Tarkvara täiendused ning kasutajatugi sisalduvad kuumakses, kui soovitud uuendus ei nõua suuremamahulist arendustööd!

Huvilised võivad ühendust võtta! 🙂

info@deltmar.ee
tel 621 4008

Lisa kommentaar