Kõrvaldame miinuseid!

By | 17.09.2015

Üheks suureks RIKS-i miinuseks on toodud see, et raamatukogutöötaja ei saa teha otsingut teistest RIKS raamatukogudest, kui need ei ole samas süsteemis. Näiteks, kui Võrumaa ja Raplamaa on eraldi serverites, siis ei saa otse läbi RIKS programmi Võrumaa raamatukogud teha otsingut Raplamaa raamatukogudest ja vastupidi.

Viimases versioonis on testimiseks uus moodul “Otsing RIKS raamatukogudest”. Antud moodul võimaldab teha otsingut suvalisest RIKS raamatukogust, millel on avalik kataloog. Rahvaraamatukogud on grupeeritud maakondade kaupa, koolid ja kõrgkoolid eraldi.
p1

Kasutaja saab ise valida millisest grupist ja/või üksikust raamatukogust otsingut teha soovib. Otsida saab pealirja, autori, standardnumbrite (ISBN/ISSN/EAN) ja vabasõna alusel, ning tulemusi piirata operaatoritega JA, VÕI, LÄHEDAL, FRAAS.
Otsingu tulemustes kuvatakse raamatukogu, teaviku pealkiri, autor, aasta, ISBN ja eksemplaride arv antud kogus. Tehes tulemuse real topeltklõpsu, näeb valitud teaviku eksemplaride täpsemat staatust.
p2

Hetkel on testimiseks 304 erinevat raamatukogu ja lähiajal lisanduvad sinna kõik teised RIKS raamatukogud.

Lisa kommentaar