Category Archives: Laenutamine

Uus tarkvara RITA!

Meil on testimiseks valmis uus lisatarkvara nimega RITA – RIKS Iseteenindusautomaat! 🙂 Tarkvara soovis ĂĽks kool, aga see sobib kõikidele raamatukogudele! Kool plaanib paigaldada õpetajate tuppa eraldiseisva arvuti, kus antud programm töötab. Arvutil on puutetundlik ekraan ja lisaks kaardilugeja, mis loeb personalikaardilt lugeja isikukoodi, mille abil lugeja tuvastatakse. Tarkvara ise võimaldab lisaks kasutada ka ID-kaarti… Read More »

RVL kontroll

Raamatukogundus ja raamatukogude töö tundub lihtne, aga ta ei ole seda mitte. Ikka ja jälle tuleb teemaks mõni huvitav soov, millest ma kohe aru ei saa või millele vajadust ei näe. Natuke rahulikumalt mõeldes ja kaaludes saan aru, et ideel on jumet ja teen ära. Lugejahaldusesse lisatud uus moodul – “Laenutamine – RVL laenutuste kontroll”.… Read More »

Inventari haldus

Lisatud esimene testversioon inventari haldamise moodulist – “Haldus – Inventari haldus – ….” Moodul võimaldab raamatukogus arvele võtta, hallata ja laenutada erinevat inventari. Inventari laenutamise moodul lisandub selle kuu jooksul, kui haldusmoodulile antakse klientide poolt roheline tuli ja seda enam oluliselt muuta ei ole vaja.

Täiendus ISIC/ITIC/e-lugejapilet teemale!

Kuna koolid on harjunud kasutama e-lugejapileteid nii nagu oli enne – kaardi lugemisel avati automaatselt laenutusaken, siis tuli programmi täiendada. Avades laenutusakna ja valides “Seaded – Muud seaded”, leiad sealt valiku “Ava e-lugejapileti kasutamisel automaatselt laenutusaken”. Selle seadistuse abil saad määrata, kuidas e-lugejapilet toimib – kui linnuke on peal, siis avatakse automaatselt laugeja laenutusaken, kui… Read More »

Muudatus ISIC/ITIC kaartide kasutamisel!

Ăśha rohkem võetakse koolides kasutusele ISIC/ITIC kaarte ja neid kasutatakse lugejate tuvastamiseks ka raamatukogus. Siiani on need kaardid olnud rangelt seotud laenutamisega, st. kaardi lugemisel avati kohe lugeja laenutusaken. Kuna kliendid on avaldanud soovi, et kaarti saaks kasutada ka muude teenuste registreerimiseks, siis alates versioonist 2.4.30 ei ole kaardi lugemine enam seotud laenutamisega. Kaardi lugemine… Read More »

Uus klient iseteenindusautomaadiga

Mul on hea meel teavitada, et koostöös AS Hansabiga liitus RIKS sĂĽsteemiga Tartu Tervishoiu Kõrgkooli raamatukogu. See on teine raamatukogu Eestis ja terves Baltikumis, kus on kasutusel UHF tehnoloogia. Tegemist on UHF RFID tehnoloogiaga, mis hoolitseb teavikute turvalisuse eest ja ĂĽhtlasi võimaldab mugavat lugejate teenindamist. Lisaks eelmainitule on raamatukogus kasutusel iseteenindusautomaat, mis on seotud RIKS… Read More »

Laenutusaknad ja nende sulgemine

Tere ja ilusat kooliaastat kõikidele kooliraamatukogudele! Olen viimasel ajal täheldanud huvitavat trendi, kus paljud kooliraamatukogud jätavad laenutamise aknad kõik lahti. Kas keegi oskab mulle palun põhjendada, mis on selle põhjus? Senine rekord on vist 127 laenutusakent, mis viimases veateates mulle tuli. Kui jätta kõik aknad lahti ja neid juba saja ringis siis tekivad veateated, mis… Read More »