Privaatsustingimused

RIKSWEB ja kasutaja tuvastamine Facebook, Google või Microsoft kontoga

Milliseid andmeid kogutakse
Andmebaasis säilitatakse kasutaja FB tunnus ja e-maili aadress. Enne esimest kasutaja tuvastamist FB kontoga peab raamatukogu andmebaasis olema juba sama e-maili aadress, mis on kasutaja FB kontoga seotud. Google ja Microsoft kontode puhul rakendus andmebaasis midagi lisaks ei säilita. Autentimisel peab raamatukogu andmebaasis enne juba olema isikuandmetes sama e-maili aadress, mis on Facebooki, Google või Microsofti kontoga seotud.

Kuidas andmeid töödeldakse
Kasutaja FB tunnust kasutatakse ainult kasutaja tuvastamiseks ja seda ei näe raamatukogutöötaja. Kasutaja e-maili aadressi näeb ja saab muuta raamatukogutöötaja, vastavalt raamatukogu kasutamise eeskirjale ning “Rahvaraamatukogude seadusele“.

Mis eesmärgiga andmeid kogutakse
Kasutaja FB tunnust ja e-maili aadressi kasutatakse kasutaja tuvastamiseks, kui ta logib raamatukogu e-kataloogi FB, Google või Microsoft kontoga. Kasutaja e-maili aadressi kasutatakse erinevate teavituste saatmiseks lugejale. Teavituste saatmise põhjused ning tingimused on välja toodud raamatukogu kasutamise eeskirjas, mille lugeja on allkirjastanud ja need ei ole seotud RIKSWEB rakendusega.

Andmete eemaldamine andmebaasist
Kasutajal on õigus nõuda enda andmete eemaldamist raamatukogu andmebaasist. FB tunnuse saab kasutaja ise eemaldada peale kasutaja tuvastamist, e-kataloogi lugejakaardilt. E-maili aadressi eemaldamiseks peab lugeja pöörduma raamatukogutöötaja poole, kuna see on sisestatud raamatukogu poolt. Samuti võib kasutaja keelata RIKSWEB rakenduse enda FB konto seadetes “Rakendused” alt. Samuti võib ühendust võtta rakenduse arendajaga aadressil info@deltmar.ee.