Töine jaanuar…

By | 29.01.2013

Tervitused üle pika aja!

Ehk olete märganud, et viimasel kuul on uuendusi tulnud praktiliselt iga päev. Natuke nendest uuendustest siis lähemalt…

Uuel aastal liitusid meiega Saku Valla raamatukogud (Saku, Kiisa, Kurtna ja Kajamaa). Nemad kasutasid enne URRAM-i keskserveri versiooni.
Andmete konvertimisega sai usinalt tegeletud ja kogudel endil on ka “järeltööd” vaja teha. Enamasti on harukogud andmebaasis eraldi kogudena,
kuid nende puhul on harukogud osakondadena. Selline osakondade süsteem on neil aastaid ilusti toiminud ja me ei hakanud seda lõhkuma ka uues programmis.
Seoses sellega sai programmi natuke kohandatud ja lisatud just neile vajalikud ning spetsiifilised täiendused, näiteks komplekteerimine osakondadele.
Reserveeringute osa sai samuti palju täiendatud, et toimiks nö osakondade vaheline reserveerimine ja eksemplaride liikumine.

Lisatud on ka välise RVL tugi, mis võimaldab teavikuid tellida suvalisest raamatukogust ja neid enda lugejatele edasi laenutada.
Lisamata on veel vastav statistika.

Täiendatud on päringute registreerimise moodulit, mis võimaldab lisaks valida päringu tüüpi ja teemat. Aruanne on menüüs “Aruanded – Muud aruanded – Registreeritud päringud”.

Lisaks veel kamaluga muid pisitäiendusi nii sisulise, kui välise poole pealt.

Lisa kommentaar