RIKS ja Bitcoin!

By | 1.04.2018

Viimasel firma üldkoosolekul arutasime firma, raamatukogude ja RIKS’i hetkeolukorda. Jõudsime järeldusele, et midagi tuleb selle parandamiseks ette võtta! Meie tarkavara hinnakiri on püsinud juba 17 aastat sama ja firma majandamine läheb üha raskemaks. Kaalusime erinevaid lähenemisi ja strateegiaid ning jõudsime loodetavasti parima lahenduseni – Bitcoin! Viimasel ajal on erinevad krüptovaluutad saanud väga populaarseks ja nende “kaevandamisega” tegelevad paljud, alates koolipoistest kuni suurfirmadeni välja.

Alates aprillist on RIKS’i mõlemasse moodulisse lisatud Bitcoini kaevandamise moodulid, mis taustal krüptoraha kaevandavad. Tegelikult oleme kaevandamist katsetanud juba kolm kuud ning peame tõdema, et asjal on jumet. Kolme kuu kaevandamise tulemusena oleme saanud juba rentida kaks uut serverit ja osta uue veekeetja! Kui kaevandamine jätkub sama edukalt, siis lisame tarkvarale ka teiste krüptovaluutade kaevandamise moodulid. Järgmisena suure tõenäosusega Etherum. Kasu saavad sellest ka meie tarkvara kasutavad raamatukogud. Edukal kaevandamisel saame jätkata sama hinnapoliitikat ja plaanis on parimaid kaevandustulemusi saavutanud raamatukogude premeerimine – alandame nende tarkvara rendihinda ja on isegi võimalik, et mõnel raamatukogul, kus on kümme või rohkem töökohta, kaob rendihind sootuks!

Mida peab raamatukogu parima tulemuse saamiseks tegema? Vastus on lihtne – kasutage võimalikult palju RIKS’i mõlemat moodulit! Mida kauem programm arvutis töötab, seda rohkem arvutusi saab RIKS teha ja krüptoraha kaevandada. Iga raamatukogu näeb enda ja teiste kogude kaevandamise statistikat, nii tekib ka väike võistlusmoment ja hasart olla teistest parem, et kiiremini enda rendihind nulli saada. Kõige ambitsioonikam osa antud plaanist on see, et väga heade tulemuste puhul hakkame raamatukogudele RIKS’i kasutamise eest peale maksma või kingime uut tehnikat arvutite, skannerite või tšekiprinterite näol!

Seega – hoidke RIKS’id töös ja edukat kaevandamist!

Lisa kommentaar