MASU annab ka RIKS’is tunda

By | 1.04.2009

Seoses riigi raske majandusliku olukorraga, tuli eile ministeeriumilt korraldus(§ 245 lÔige 1, punkt 3) , piirata kirjete arvu kÔikides, Eestis kasutusel olevates raamatukogutarkvarades.

VĂ”ttes arvesse eelpool mainitud korraldust, lubab RIKS alates tĂ€nasest kataloogida ainult 5 bibliokirjet ja lisada ainult 5 eksemplari.
Üleliigsed kirjed ja eksemplarid kustutatakse automaatselt!

Samuti piiratakse laenutuste, kĂŒlastuste ja teiste, lugejatega seotud tegevuste arvu, et hoida kokku vöötkoodiskĂ€nnerite ja muu raamatukogu inventari kulumist.
Viivistele listakse alates 01.04.2009 – 110,00 kroonine raamatukogu kasutamise tasu kĂ”ikidele lugejatele (sisaldab uste avamist, pĂ”randakatte kulutamist jne).
Mainitud makse vĂ”etakse lugejate II pensionisamba sissemaksetest, mis tĂ€naseks on peatatud. Kui lugejal ei ole II samba lepingut riigiga sĂ”lmitud, saab makse tasuda ka fĂŒĂŒsilise tööga raamatukogus (koristamine, kleebiste kleepimine jne.)

RIKS hakkab arvestama ka raamatukogutöötaja programmi kasutamise aega ning hiireklikkide arvu, vastavalt millele hakkab olema töötaja tasu.
PÔhipalgast arvestatakse pöördvÔrdeliselt maha programmi kasutamise aeg korda klikkide arv.
NB! Ei kehti vastava kutsekoolituse lÀbinud raamatukogutöötajatele!

Head vastupidamist MASU ajal.

RIKS ja Meelis

Lisa kommentaar