MASU annab ka RIKS’is tunda

By | 1.04.2009

Seoses riigi raske majandusliku olukorraga, tuli eile ministeeriumilt korraldus(§ 245 lõige 1, punkt 3) , piirata kirjete arvu kõikides, Eestis kasutusel olevates raamatukogutarkvarades.

Võttes arvesse eelpool mainitud korraldust, lubab RIKS alates tänasest kataloogida ainult 5 bibliokirjet ja lisada ainult 5 eksemplari.
Üleliigsed kirjed ja eksemplarid kustutatakse automaatselt!

Samuti piiratakse laenutuste, külastuste ja teiste, lugejatega seotud tegevuste arvu, et hoida kokku vöötkoodiskännerite ja muu raamatukogu inventari kulumist.
Viivistele listakse alates 01.04.2009 – 110,00 kroonine raamatukogu kasutamise tasu kõikidele lugejatele (sisaldab uste avamist, põrandakatte kulutamist jne).
Mainitud makse võetakse lugejate II pensionisamba sissemaksetest, mis tänaseks on peatatud. Kui lugejal ei ole II samba lepingut riigiga sõlmitud, saab makse tasuda ka füüsilise tööga raamatukogus (koristamine, kleebiste kleepimine jne.)

RIKS hakkab arvestama ka raamatukogutöötaja programmi kasutamise aega ning hiireklikkide arvu, vastavalt millele hakkab olema töötaja tasu.
Põhipalgast arvestatakse pöördvõrdeliselt maha programmi kasutamise aeg korda klikkide arv.
NB! Ei kehti vastava kutsekoolituse läbinud raamatukogutöötajatele!

Head vastupidamist MASU ajal.

RIKS ja Meelis

Lisa kommentaar