Müüdud!

By | 1.04.2014

31.03.2014 sõlmiti leping Deltmar OÜ ja Hiina firma 锌锡庞 vahel, mille alusel ostab viimane Deltmarilt RIKS tarkvara 14,5 miljoni euro eest.
Hiina firma suuromanik ja juhataja Sì Yuè ütles, et nad on Hiina raamatukogudele juba ammu sobilikku tarkvara otsinud ja leidsid RIKS-i täiesti juhuslikult.
Kaks kuud kestnud testid näitasid, et RIKS sobib Hiina raamatukogudele ideaalselt ja nii otsustatigi see ära osta. Esialgu võetakse RIKS kasutusele 310 erinevas raamatukogus.
Alates selle aasta juunist viiakse kogu RIKS-i arendus ja tugi Hiinasse, kuid RIKS-i kasutavatele Eesti raamatukogudele esialgu midagi ei muutu.
Suuremad muutused toimuvad alates 2015 aasta algusest. Kasutajaliides ja telefonitugi muutub kogu RIKS-is hiinakeelseks. Kohalikel kasutajatel ei maksa seetõttu hirmu tunda, sest kõikidele raamatukogutöötajatele korraldatakse firma kulul hiina keele kiirkursused Tallinnas ja parimad õppijad saavad praktikakoha erinevates Hiina raamatukogudes.
Sì Yuè oli kogu teemat kommenteerides optimistlik: “Suurem arendustöö on Deltmari poolt juba tehtud. Meie arendajatel on vaja ainult kasutajaliides tõlkida ning teha täiendused aruandluses, et see vastaks Hiina seadustele. Plaanis on täiendada ka laivõrgu tuge, kuna Hiina laivõrk on palju laiem, kui Eesti laivõrk.”
Kuna Deltmar OÜ arendaja Meelis Lilbok enam RIKS-ga ei tegele, siis mida hakkab tema tegema? “Ma võtan nüüd aja natukeseks maha. RIKS-i müügist saadud preemia eest on plaanis Uugametsal maad osta ja sinna maja ehitada. Saladuskatte all võin öelda, et plaanin seal jaanalinde kasvatama hakata ja nende liha ning mune turul müüma.” Kas RIKS-st loobuda on kurb ka? “Ikka on, olen seda ju 13 aastat arendanud ja poputanud, aga elu läheb edasi ja Aafrikast on esimene partii noorlinde juba tellitud.”

Lisa kommentaar