Category Archives: Üldine

Katkestus

Seoses elektrikatkestusega Tallinna kesklinnas ei tööta ka meie teenusepakkuja server, kus on RIKS uuendused. Seoses sellega võib tunduda, et peale RIKS-i logimist jookseb programm kinni. Lihtsalt natuke kannatust, kuna uuenduste server on maas võtab see protsess natuke rohkem aega 🙂

Tähelepanu! Serveri aadressi muutus!

Alates 23.05.2011 muutub meie Soomes oleva serveri IP aadress! Seoses sellega peavad kõik kliendid, kelle andmebaas antud serveris asub tegema RIKS-le kindlasti uuenduse! Muutus mõjutab Kohtla-Järve koole ja Kiili Gümnaasiumit. Samuti mõjutab see muutus RIKSWEB kaanepiltide laadimist ja kuvamist. Kui uuendused on tegemata üritab RIKS kataloogimisel kaanepilti otsida vanast serverist ja programm “hangub” paarikümneks sekundiks.… Read More »

Tegusat uut kooliaastat!

Uus kooliaasta on alanud ja kooliraamatukogudes käib töö suure hooga. Seoses sellega, tuletaksin meelde mõningad funktsioonid, mis RIKS-is ammu olemas aga mida ei kasutada või mille olemasolust ei teata… Kes tõesti pole nendest kuulnudki, sellel soovitan võtta minuga ühendust ja ma juhendan hea meelega 🙂

MASU annab ka RIKS’is tunda

Seoses riigi raske majandusliku olukorraga, tuli eile ministeeriumilt korraldus(§ 245 lõige 1, punkt 3) , piirata kirjete arvu kõikides, Eestis kasutusel olevates raamatukogutarkvarades.

RIKS blogi avatud!

Seoses hiljutise teemaga, kus kooliraamatukogudele sai koostatud väike juhend-dokument enimlevinud apsudega RIKS’i kasutamisel, tekkis idee luua väike RIKS blogi, kus hakkan kajastama samu teemasid.