Category Archives: aprill

RIKS ja Bitcoin!

Viimasel firma ĂĽldkoosolekul arutasime firma, raamatukogude ja RIKS’i hetkeolukorda. Jõudsime järeldusele, et midagi tuleb selle parandamiseks ette võtta! Meie tarkavara hinnakiri on pĂĽsinud juba 17 aastat sama ja firma majandamine läheb ĂĽha raskemaks. Kaalusime erinevaid lähenemisi ja strateegiaid ning jõudsime loodetavasti parima lahenduseni – Bitcoin! Viimasel ajal on erinevad krĂĽptovaluutad saanud väga populaarseks ja nende… Read More »

MĂĽĂĽdud!

31.03.2014 sõlmiti leping Deltmar OĂś ja Hiina firma 锌锡庞 vahel, mille alusel ostab viimane Deltmarilt RIKS tarkvara 14,5 miljoni euro eest. Hiina firma suuromanik ja juhataja Sì Yuè ĂĽtles, et nad on Hiina raamatukogudele juba ammu sobilikku tarkvara otsinud ja leidsid RIKS-i täiesti juhuslikult. Kaks kuud kestnud testid näitasid, et RIKS sobib Hiina raamatukogudele ideaalselt… Read More »

MASU annab ka RIKS’is tunda

Seoses riigi raske majandusliku olukorraga, tuli eile ministeeriumilt korraldus(§ 245 lõige 1, punkt 3) , piirata kirjete arvu kõikides, Eestis kasutusel olevates raamatukogutarkvarades.