Category Archives: Seadistused

Täiendus ISIC/ITIC/e-lugejapilet teemale!

Kuna koolid on harjunud kasutama e-lugejapileteid nii nagu oli enne – kaardi lugemisel avati automaatselt laenutusaken, siis tuli programmi täiendada. Avades laenutusakna ja valides “Seaded – Muud seaded”, leiad sealt valiku “Ava e-lugejapileti kasutamisel automaatselt laenutusaken”. Selle seadistuse abil saad määrata, kuidas e-lugejapilet toimib – kui linnuke on peal, siis avatakse automaatselt laugeja laenutusaken, kui… Read More »

Vastutav isik ehk käendaja ehk ???

Lugejamoodulisse on lisatud uuendus, mis võimaldab lugejaandmetes määrata nö. vastutava isiku ehk käendaja või kuidas iganes seda isikut mingis raamatukogus kutsutakse. Mõeldud on see kasutamiseks alaealiste registreerimisel lugejaks, kui vajalik on lapsevanema või eestkostja nõusolekut. Vastutava isiku lisamiseks; 1) ava soovitud lugeja andmed 2) klõpsa nupul, mis on välja “Vastutav isik” kõrval. 3) otsi vastutav… Read More »

Laenutusperioodi automaatne piiramine

Alates vers. 2.3.145 on muudetud arvestusüksusepõhist laenutusperioodi automaatset piiramist. Nüüd saab iga kogu endale määrata oma arvestusüksuse laenuaja või fikseeritud tähtaja. Antud muudatus tõi välja ühe huvitava probleemi, seega soovitan alloleva teksti kõigil tähelepanelikult läbi lugeda.