Category Archives: Muud asjad

Tähelepanu!!!

Viimases RIKS programmi versioonis avastati suur turvaauk! Tänu turvaaugule võivad selle kaudu välja kukkuda kõik RIKS andmebaasis olevad eelmise kuu laenutused ja sisestatud teavikud, mille pealkiri algab A või X tähega! Palume kõigil, kes turvaaugu avastavad, see kiiresti kinni toppida plastiliini või mõne muu käepärase materjaliga. Samuti tuleb turvaaugu leidmisest kiiresti teavitada raamatukogu IT-juhti/administraatorit.

Ikka veel eurost!

Mida aeg edasi, seda segasemaks asi muutub ja nii mõneski raamatukogus on tunda kerget paanika hõngu. Natuke siis lähemalt, kuidas on planeeritud RIKS-s eurole üleminek..

RIKS ACS/SIP2 ehk tere tulemast laenutusautomaat!

Mul on hea meel kõiki RIKS-i kliente teavitada uuest tootest RIKS ACS/SIP2 Server. Tegemist on tarkvaraga, mis võimaldab RIKS-i kasutavatel raamatukogudel kasutusele võtta laenutusautomaadi, mis toetab 3M SIP2 protokolli. Esimese RIKS-i kliendina võttis laenutusautomaadi kasutusele Tallinna Tervishoiu Kõrgkool. Automaadi tarnis ja paigaldas 3M Eesti ja Soome firma Mikro-Väylä Oy.

Kodumaa kutsub :)

Käesolevaga annan teada, et ma ei ole kättesaadav alates 13.04.2009 – 24.04.2009. Viibin reservõppekogunemisel ehk rahvakeeli kordusõppustel 🙂