Category Archives: RIKSWEB

Riigi autentimisteenus (TARA) + RIKSWEB

RIKSWEBIL on TARA tugi tegelikult juba ammu olemas, aga kuna lepingut saavad sõlmida ainult valitsussektori asutused, siis Deltmariga RIA lepingut ei sõlminud. Viimsi Raamatukogu võttis teema ise käsile ja sõlmis nendega edukalt lepingu ning TARA tugi on nende RIKSWEBILE nüüd lisatud. Sama võivad teha ka teised raamatukogud, aga lepingu peaks siis sõlmima maakonna keskraamatukogu või… Read More »

Kooliraamatukogude server

Hei kooliraamatukogud! Tuletan meelde, et endiselt on jõus pakkumine kõikidele kooliraamatukogudele, kus ei ole kasutusel veel raamatukogutarkvara. Pakkumine sisaldab RIKS programmi, andmebaas asub Deltmar OÜ serveris ja lisaks RIKSWEB e-kataloog hinna sees. Üks töökoht maksab 12€ kuus koos käibemaksuga. Kaheksateist kooli on juba liitunud, ootame ka teisi liituma.

Mida lugejad otsivad..?

Olen mitmetel koolitustel ja seminaridel rääkinud teemal “Mida lugejad e-kataloogist otsivad?”. Tegin natuke statistikat maakondade lõikes, kus meie tarkvara kasutatakse. Antud statistika näitab, et enamasti kasutatakse otsinguks  ainult ühte sõna… Võetud on siis nö. TOP 10 otsingutekstidest.

RIKS ja E-dokumendid

Lisan Paide Gümnaasiumi raamatukoguhoidja palvel täpsema kirjelduse RIKS’i ja E-dokumentide teemal.