Category Archives: Aruandlus

Lugejate registreerimise analĂĽĂĽs

Lugejahaldusesse lisatud uus moodul – “Aruanded – Lugejad – Lugejate registreerimise analĂĽĂĽs”, mis võimaldab analĂĽĂĽsida lugejate registreerimist aastate lõikes, vanuse aluse. Keskkogud saavad analĂĽĂĽsi kaasata ka allkogud. Lisaks saab andmeid kuvada erinevat tĂĽĂĽpi graafikutena, mis annab parema ĂĽlevaate muutustest.

Aastaaruane automaatkontroll

Katsetamisel on uus teenus, mis seotud aastaaruannete kontrolliga! Teenus kontrollib automaatselt kõiki maakonna kogusid ja võrdleb salvestatud eelmise aasta lõpu seisu jooksva aasta algusega. Kui avastatakse muutus, saadab teenus e-maili maakonna keskkogu mailile või raamatukogule endale. Nii saab vead varakult avastada ja sekkuda! 🙂

Aastaaruande kontroll

Uuel aastal leidub ikka juhuseid, kus aasta algus ei klapi eelmise aasta lõpuga. Midagi on kas lisatud eelmisesse perioodi, mustalt kustutatud või muid trikke tehtud. Olen alati soovitanud aastaaruannet pisteliselt kontrollida, et võimalikult varakult muutus avastada, mis võimaldab ĂĽhtlasi vea kiiremini leida. Kui kontrolli teha alles uuel aastal on juba väga keeruline vigu leida, kui… Read More »

Autorite TOP 10

Kuna mitu kooli on juba kĂĽsinud statistikat, et millise autori teoseid on raamatukogus kõige rohkem, siis lisasin uue aruande – “Aruanded – Muud aruanded – Autorite TOP 10”. Antud statistika näitab TOP 10 autorit kogus olevate nimetuste ja laenutuste alusel.

Viivised, maksed ja osakonnad

Meeldetuletus raamatukogudele, kus määratakse viiviseid ja registreeritakse tasulisi teenuseid ning raamatukogus on mitu osakonda. Veenduge, et “Haldus – Töökoht – Töökoha seadistused” alt oleks määratud osakond, kus antud töökoht asub. Vastasel korral ei lähe viiviste või maksete registreerimisel kirja osakonna tunnust ja aruandluses osakondade alusel võivad need read välja jääda või on eraldi real “Osakond… Read More »

Kultuuriministeeriumi soovituslik ostunimekiri ja RIKS

Palju poleemikat tekitanud “soovituslik” ostunimekiri on tekitanud lisaks kĂĽsimuse: “Kuidas pidada aruandlust RIKS programmis?”. Asi väga lihtne – lisada tuleb uus hankimisviis (sobiliku nime leiab iga kogu ise) ja kõik soovituslikud ostud lähevad programmi uue hankimisviisiga. Vajadusel lisage ka kulurida sellele hankimisviisile, et oleks võimalik jälgida raha kulutamist.

Uus täiendus raamatukoguseadustes…

Alates 05.04.2010 lisatakse täiendav § kõikidesse raamatukoguseadustesse. Kõik rahva-, kooli- ja erialaraamatukogud on kohustatud kataloogimisel täitma spetsiaalse MARC välja, kui raamat sisaldab mõnda ebatsensuurset sõna või väljendit. Uueks MARC välja tähiseks saab xxx ja antud väljale tuleb sisestada punase värviga tekst “Sisaldab ebatsensuurseid väljendeid”. MARC välja alamväljale b (arvandmed) tuleb sisestada kõikide lehekĂĽlgede numbrid, kus… Read More »