Category Archives: Uncategorized

Teavitus hinnatõusust

Teade Vene sõda Ukrainas kestab edasi ja inflatsiooni ametlik prognoos meie keskpangalt käesolevaks aastaks on ennustatud 10% peale. Suvi on suutnud ajutiselt tuua numbri allapoole, augustis ametlikult alla 5%. Ent kĂĽtuse ja energiamĂĽĂĽjad ĂĽtlevad ĂĽhest suust, et sĂĽgise jooksul tõstavad hindasid ja nendepoolne hinnatõstmine toob igal juhul kaasa ka kõigil muudel elualadel hinnatõusu, inflatsiooni kerkimise.Olen… Read More »

Eriolukord

Tuletan meelde raamatukogudele, eriti rahvaraamatukogudele, et seoses eriolukorraga, kui raamatukogu on suletud, siis ärge unustage suletud päevi lisada suletud päevade kalendrisse! Nii oskab RIKS hiljem statistikas arvutada korrektselt avatud/suletud päevade arvu ja reaalajas kaardirakendusel kuvatakse suletud raamatukogud punase värviga! RIKSI on võimalik kasutada ka kodus. Juhendi saamiseks kirjutage või helistage!

GDPR ja RIKS

25. mail jõustub uus Euroopa Liidu isikuandmete kaitse üldmäärus (GDPR – General Data Protection Regulation) ja seoses sellega oleme RIKS tarkvarale teinud mõned täiendused.

Topeltkirjete liitmine lihtsamaks!

Nädalavahetusel sai kaks suuremat RIKSI andmebaasi liidetud, mille tulemusena tekib ĂĽsna palju topeltkirjeid, mida automaatselt liita ei saa. Seoses sellega, lisasin peamoodulisse uue mooduli – “Haldus – Eritoimingud – Topeltkirjete liitmine”. Antud mooduliga saab pealkirja järgi teha otsingu (piisab kasvõi ĂĽhest tähest) ja kirjed lihtsalt liita. Vasakult tuleb valida kirje, mis alles jääb ja paremalt… Read More »

Osaline saateleht

Peamoodulis on tegemisel täiendus, mis võimaldab keskkogudel koostada osalist saatelehte! Kuna tegemist on alles testimisega ja soovinud on seda ainult üks kogu, siis esialgu seda kõik kasutada ei saa! Kui keegi keskkogudest/komplekteerijatest on veel sellest huvitatud, siis andke palun teada!